Як перейти до штучного вигодовування, якщо дитина відмовляється змінювати вид живлення?

Важливо відмітити, що немає універсального рецепту або схеми, яка допоможе мамі і малюкові безболісно перейти від природного вигодовування до штучного. Це обумовлено тим фактом, що усі діти різні і кожній дитині потрібний індивідуальний підхід. Тому в цій ситуації на допомогу мамі може прийти педіатр, що спостерігає дитину з народження.

Чи можна приймати протиалергенні препарати маленькій дитині?

Для дітей в кожній віковій категорії (від 0 до 6 місяців, від 6 місяців до року, від року до 3 років і так далі) існують різні антигістамінні препарати. Як правило, вони випускаються у формі крапель (саме така форма зручна в застосуванні, - краплі легко розводяться у воді і засвоюються в дитячому організмі).

Підбором препарату займається лікар, немає універсальних протиалергічних препаратів, оскільки у кожного з них є побічні ефекти і протипоказання.

Щеплення: що це таке і навіщо вони потрібні дитині в ранньому віці? Робити або не робити щеплення дітям?

Щеплення забезпечують захист дитячому організму від інфекційних хвороб за рахунок створення штучного (тобто придбаного) імунітету. Вакцинація допомагає не лише знизити ризик розвитку інфекційного захворювання, але і знизити ризик розвитку ускладнень, якщо ви захворіли.

У ранньому віці імунна система у дітей не зріла і тому підвищується ризик захворюваності важкими інфекційними захворюваннями, такими як кір, краснуха, паротит, дифтерія, коклюш, правець, поліомієліт та ін. Ці захворювання можуть приводити до важких ускладнень і навіть летальних наслідків.

Сьогодні досить великий вибір різних вакцин з мінімальним ризиком поствакцинальних ускладнень.

Робити або ні щеплення, кожні батьки вирішують самі після консультації з педіатром в індивідуальному порядку.

Що робити, якщо дитина проковтнула частину іграшки або монету?

Якщо Ваша дитина проковтнула монету або частину іграшки, то наслідки цієї події можуть бути досить сумні - травми стравоходу, шлунку, кишечника. Не намагайтеся самостійно витягнути сторонній предмет, необхідно терміново викликати швидку допомогу.

Які препарати від кашлю найменш шкідливі для дітей до року?

Доцільність прийому тих або інших препаратів від кашлю у кожному конкретному випадку визначає тільки лікар. Не варто займатися самолікуванням і вибирати ліки по інтернету або за порадами друзів, оскільки це може посилити перебіг хвороби Вашої дитини. Будьте уважні, адже лікарські препарати, у тому числі і трави завжди мають протипоказання і побічні ефекти, тому не займайтеся самолікуванням, зверніться до лікаря.